O Tenisovém klubu

Vítáme Vás na stránkách tenisového Klubu TK Rapid Liberec, klubu s dlouholetou tradicí a historií, který se nachází v areálu SK Rapid Pavlovice Liberec, který je nejstarším sportovním klubem v Liberci založen 1903 Libereckým továrníkem Liebigem.

V areálu našeho klubu najdete 6 venkovních kurtů a v hale 3 kurty s umělým povrchem. Dále kompletní zázemí včetně šaten se sprchami, restaurace a prodejny tenisových potřeb.

V našem klubu funguje dobře propracovaný systém výuky tenisu na profesionální a závodní úrovni.

Tenisová škola

•je soustavnou přípravou dětí a mladých hráčů na budoucí tenisové působení, jedná se o děti ve věku od 3 do 12 let.
•V České republice se dětský tenis dělí do jednotlivých skupin, které lze podle věku rozčlenit následovně: 3 – 7 let MINITENIS, 8 – 9 let BABYTENIS, 10 –12 let MLADŠÍ ŽACTVO.

Filozofie tenisu

•Tenis je skvělým sportem pro děti všech věkových kategorií, umožňuje dětem rozvíjet pohybové dovednosti všeho druhu a učí je poznat aspekty individuálního sportu a současně být členem týmu.
•V tenisové školičce je dětem nabídnuta možnost se seznámit s tenisem a přivézt je tak ke sportu, který budou moci provozovat celý život a také rozpoznat talentované jedince, kteří se mohou tenisu úspěšně věnovat.
•Součástí by také měla být pravidelná všestranná průprava, kde se děti naučí základním pohybovým návykům.

Jaké jsou cíle

•V tenisové školičce se děti učí zvládnutí tenisové techniky herní a zábavnou formou, tedy nenásilnou, nejpřirozenější cestou, která zvyšuje motivaci a vlastní aktivitu dětí.
•Využívá upravených pomůcek a vybavení, jako nízké sítě atd, které vedou ke snadnějšímu zvládnutí úkolů.
•Tenis je sport, který má pozitivní vliv na rozvoj dítěte v oblastech: motorických schopností, mentální, emocionální, sociální, intelektuální, morální, zdravotní.

Pohybová průprava dětí

Je určena pro děti ve věku 6 – 10 let. Výuka je zaměřena na správné sportovní návyky, zejména správná technika běhu, správné držení těla, cvičení zaměřená na rozvoj koordinace, motoriky, obratnosti a rychlosti.

Klub

Můžete si u nás pronajmout kurt, využít služeb kvalifikovaných trenérů, uspořádat např. firemní turnaj, využít naší restaurace k uspořádání firemní či rodinné oslavy.

Přijďte si zahrát a pobavit se, jste vítáni.